fbpx

Czy Twoja marka osobista dba o zęby?

O tym, jak dentysta może wspierać Twoją markę osobistą, rozmawiam z Justyną Anną Abramowicz - lekarzem stomatologiem i praktykiem autoprezentacji medialnej.

W dzisiejszym Lunch LIVE pojawia się niezwykły gość! Lekarz stomatolog, który na co dzień korzysta z umiejętności autoprezentacji medialnej. Publikuje zdjęcia, nagrywa filmy, w których przybliża swoją pracę i daje się poznać pacjentom, zanim trafią do jej gabinetu.

Poznaj Justynę Annę Abramowicz! Lunch LIVE 310 z jej udziałem możesz obejrzeć tutaj.

Uśmiech - Twoja tajna broń czy blokada?

Niedostatecznie piękny uśmiech może być ogromną barierą, kompleksem, który sprawia, że nie wykorzystujesz pełni swoich możliwości. Gdy wstydzisz się uśmiechu, nigdy nie jesteś do końca swobody. Kontrolujesz się, gdy ktoś Cię rozbawi. Wydajesz się przez to:

  • mało sympatyczny,
  • mniej szczery,
  • ponury,
  • nudny,
  • zamknięty na innych.
 
Choć wcale tak nie musi być, właśnie tak postrzegamy osoby, które się nie uśmiechają! Na takim wizerunku naprawdę trudno jest zbudować silną i autentyczną markę osobistą.

Możliwość śmiałego prezentowania zębów daje pełną swobodę ekspresji. Chcesz okazać serdeczność – uśmiech! Chcesz rozładować napięcie – uśmiech! Nie wiesz, co powiedzieć – uśmiech! 

W zależności od kondycji Twoich zębów uśmiech może być Twoją tajną bronią albo kulą u nogi. Powiedz sam – czy chętnie oglądasz ponuraków? NIE! Nie bądź więc jednym z nich.

 

Zdrowy uśmiech - najlepsza inwestycja

Skoro już rozpatrujemy uśmiech pod kątem biznesowym, trzeba się zastanowić – jak wydatki na piękny uśmiech Ci się zwrócą? To będą korzyści czysto materialne!

Choć w interesach staramy się myśleć twardo i operować faktami, jesteśmy tylko ludźmi. Mając dwóch specjalistów, z którymi chcemy współpracować, wybierzemy tego… bardziej sypmatycznego. Być może tego, który więcej się uśmiecha. 

Piękny uśmiech zaprocentuje podczas nagrań live, które będą chętniej oglądane i wywołają pozytywne reakcje. Szczery uśmiech może być tą drobną przewagą, która przekona do Ciebie przyszłego pracodawcę. Jako osoba uśmiechnięta i obezwładniająca tym uśmiechem przyciągniesz do siebie ludzi na spotkaniu networkingowym. Badania wskazują też na to, że osoby uśmiechnięte łatwiej znajdują partnerów życiowych. Bo z uśmiechniętymi osobami po prostu chce się rozmawiać!

Jak zadbać o piękny uśmiech?

Zdrowy uśmiech wcale nie wymaga kosztowych zabiegów. Najlepsze, co możesz zrobić dla swoich zębów, zamyka się w czterech prostych krokach. Są to:

  1. Regularne szczotkowanie rano i wieczorem. Wystarczy zwykła szczoteczka. Nie musi być elektryczna, nie musi być soniczna. Każda będzie dobra, jeśli tylko wiesz, jak jej użyć. W Lunch LIVE 310 Justyna pokazywała, jak poprawnie szczotkować zęby. Jeśli tak jak większość z nas uważasz, że zęby szczotkujemy okrężnymi ruchami, cóż… Zdziwisz się.
  2. Używanie nitki dentystycznej lub szczoteczki międzyzębowej – pozwalają dotrzeć tam, gdzie szczoteczka nie może.
  3. Wizyta kontrolna u stomatologa raz na pół roku.
  4. Usuwanie kamienia nazębnego w gabinecie stomatologicznym. Ten zabieg pomoże Ci uchronić się też przed nieprzyjemnym zapachem z ust! Częstotliwość usuwania kamienia jest sprawą indywidualną, zależną od diety i tego, czy stosujesz się do wyżej wymienionych punktów. 
To wszystko! Jeśli Twoje zęby nie wymagają leczenia, te 4 punkty wystarczą, żeby Twój uśmiech był wsparciem Twojej marki osobistej, znakiem rozpoznawczym i najlepszą wizytówką. 

Stan zębów a marka osobista

Nie ma marki osobistej bez wizerunku. Nie ma dobrego wizerunku bez pięknego uśmiechu! 

Być może to właśnie stan zębów sprawia, że jeszcze nie nagrywasz swoich materiałów video. Może są zbyt krzywe, zbyt mało białe i lśniące, a może któregoś z nich brak? Być może ukrywasz swój uśmiech, Twoja twarz sztywnieje, ilekroć coś Cię rozbawi, bo boisz się szczerze roześmiać?

Nie musisz ukrywać swojego uśmiechu. Musisz po prostu o niego zadbać!

A co Ci to da? Dlaczego mocna marka osobista to marka pięknie uśmiechnięta? Między innymi o tym rozmawiałam z Justyną. Obejrzyj wywiad na moim profilu!

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email