fbpx

Moje warsztaty autoprezentacji medialnej – jak wyglądają i dlaczego właśnie tak?

Za 8 dni poprowadzę warsztaty autoprezentacji medialnej. Ostatnie w tym roku. Jeśli gdzieś z tyłu głowy tli Ci się myśl, żeby zacząć się prezentować, żeby wydobyć swoją najlepszą stronę, zacząć tworzyć swoją markę osobistą i wzmacniać ją przez video – zapraszam Cię. Zachęcam Cię, żebyś tego nie odkładał.

Poniżej przybliżam, jak te warsztaty wyglądają i jak będzie przebiegał Twój udział w nich. Jeśli taka nauka jest Ci bliska, a tematyka odpowiada Twoim potrzebom – zapraszam! Nie czekaj do 2020 roku z możliwością profesjonalnego prezentowania się.

1. Unikalny program

Warsztaty realizuję według autorskiego programu. Opracowałam go na bazie doświadczeń z zajęć indywidualnych. Analizowałam największe blokady i trudności swoich podopiecznych. Selekcjonowałam najskuteczniejsze ćwiczenia i wybrałam te kwestie, które pozwolą Ci wyjść z mojego studia i zacząć nagrywać od razu.

2. Otoczenie stworzone do filmowania

Warsztaty autoprezentacji medialnej prowadzę w swoim studio. Tam, wśród wyposażenia fotograficznego i filmowego, z dobrym doświetleniem, uzyskasz idealny mindset do trenowania wystąpień publicznych online. To taka moja mała kraina, w której mogę tworzyć i uczyć autoprezentacji w całkowitym oderwaniu od wszystkiego, co nie jest z nią związane.

3. Nauka i networking

Warsztaty zaczynamy od krótkiego zapoznania. Kładę nacisk na networking. Chcę, żeby był to czas nie tylko wspólnej nauki, ale też wymiany doświadczeń i poszerzania kręgu znajomości, szczególnie tych biznesowych. 

4. Opanowanie lęku przed kamerą

Dużo uwagi poświęcimy emocjom. Nauczę Cię, jak stać się ich moderatorem, przełamać strach i tremę, jak rozładowywać napięcie, które towarzyszy każdemu, kto występuje. Ja też je czuję, ale wiem, jak je kontrolować, nie dać mu się ponieść. Dzięki moim wskazówkom Twoi widzowie zobaczą tylko te emocje, które chcesz pokazać. 

5. Co się dzieje z moim ciałem, gdy nagrywam?

Wyjaśniam też kwestie związane z ciałem. Dlaczego nie znosisz swojego głosu na nagraniach? Dlaczego tak trudno utrzymać właściwą postawę przed kamerą? Dlaczego twarz wygląda dziwnie w obiektywie i jak sprawić, żeby wyglądała lepiej?
Jest mnóstwo sposobów na to, żeby przed kamerą prezentować się naprawdę dobrze. Lepsze zrozumienie tego, jak Twój mózg odbiera Twój własne występ, pozwoli Ci oswoić się ze swoim medialnym awatarem, świadomie go kreować, a wreszcie – polubić.

Gdy już przećwiczysz mowę ciała, prezencję w obiektywie, ustawienie telefonu i blokady psychiczne, które sprawiają, że jeszcze nie zacząłeś korzystać z videomarketingu, zajmiemy się kwestią przygotowania do nagrywania.

6. Jak przygotować się do wystąpienia online?

Jestem dziką entuzjastką bycia przygotowanym.
Otrzymasz gotowe skrypty wystąpień, które – realizowane krok po kroku – sprawią, że Twoje live’y będą miały odpowiednią strukturę. Jest ona ważna dla Ciebie, żeby trzymać się planu i nie odpłynąć z tematem, ale też dla widza. Łatwiej nadążyć za treściami, które są uporządkowane.

7. Jak wypracować regularność?

Podpowiem też, skąd czerpać tematy i jak planować regularne wystąpienia. To właśnie one dają najlepszy efekt i przekonałam się o tym bardzo mocno po wyzwaniu Lunch LIVE, kiedy nagrywałam przez miesiąc codziennie. Uwierz, regularność daje więcej niż kunszt techniczny. Żeby wesprzeć Cię w regularnym publikowaniu, stworzyłam planer live, który otrzymasz na własność.

8. Praktyka i prowadzenie

Uzbrojony w tę wiedzę, będziesz mógł nagrać swój pierwszy live pod moim okiem albo film nie do publikacji (treningowy). Na bieżąco będę podpowiadać Ci, jak najlepiej się ustawić, jak przedstawić się widzom, jakich nawyków słownych i gestowych unikać. Podsunę Ci ćwiczenia, dzięki którym stopniowo oczyścisz swoją autoprezentację medialną z przyzwyczajeń, które mogą zaburzać widzowi odbiór. 

9. Techniczne aspekty nagrywania live

Pokażę Ci krok po kroku, gdzie i co kliknąć, żeby zacząć nagrywać relację. Pomogę odkryć funkcje Facebooka i Twojej kamery, które mogą być użyteczne podczas nagrywania. Pokażę Ci niedrogie i bardzo przydatne wyposażenie dodatkowe, dzięki któremu będziesz zawsze doskonale doświetlony, obraz będzie stabilny, a Tobie będzie wygodniej przed kamerą. Te drobiazgi decydują o profesjonalnie realizowanym live.

10. Materiały ćwiczeniowe

Otrzymasz 20 stron gotowych materiałów, które pozwolą Ci odświeżyć wiedzę w dowolnym momencie i wykonywać ćwiczenia w domu, a także inspirować się i wyszukiwać najciekawsze tematy do Twoich nagrań.

Podsumowując:

Wyjdziesz z mojego studia bogatszy o wiedzę, które nie ma w książkach. Będziesz mieć nowe umiejętności techniczne i taktyki psychologiczne, które pozwolą Ci panować nad przekazem medialnym i własnymi emocjami. Będziesz wiedzieć, jak przygotować się do wystąpienia live, żeby było ciekawe, klarowne i nie sprowadziło Cię na manowce. Nauczysz się medialnej mowy ciała. Poznasz akcesoria i programy do edycji video, które sprawią, że Twoje filmy będą profesjonalne.

Jak możesz to wszystko wykorzystać?

To pozostawiam Tobie. Inspiracją mogą być dla Ciebie uczestnicy poprzednich edycji, którzy ruszyli z kopyta i dziś nagrywają swoje live, a nawet programy regularne. Nie chcę Ci tu jednak nic podpowiadać. Niech Cię prowadzi Twoja kreatywność i specyfika Twojej marki osobistej. 

Informacje o warsztatach autoprezentacji medialnej

Więcej na temat warsztatów znajdziesz tutaj.

Na Twoje zgłoszenie czekam pod adresem kontakt@annaoszajca.com, a także na Facebooku – napisz do mnie w wiadomości prywatnej! Jeśli masz jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji. 

Do zobaczenia w studiu i na live!

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email